Het schip werd in 1975 gevonden. Hoewel het wrak vrij ondiep ligt, boven het grondwater, is het toch nog vrij compleet. In 2003 werd het schip al eens uitgebreid verkend. Toen werd ook een
Afgelopen jaar werd het wrak onderzocht door de International Fieldschool for Maritime Archaeology Flevoland (IFMAF). Jaarringonderzoek wees uit dat het schip gebouwd werd in 1553. Het gaat daarmee volgens erfgoedcentrum Nieuw Land om het oudste karveel gebouwde vrachtschip in Nederland. Uit het onderzoek van vorig jaar bleek ook dat het schip tijdens een zware storm is gekapseisd.
Vanaf begin juni wordt er weer zes weken lang onderzoek gedaan. Bijzonder hoogleraar prof. dr. André van Holk leidt het onderzoek samen met scheepsarcheoloog Laura Koehler. Ze hopen dat er de komende tijd veel nieuwe informatie komt over het wrak. "Er bestaan sterke vermoedens dat dit het eerst gevonden schip in Nederland is dat diende als goederenvervoer tussen de rede van Texel en Amsterdam", aldus Van Holk. Het duo wordt de komende weken bijgestaan door verschillende collega’s en amateur- en studentarcheologen.
Opgraving IFMAF 2011 - Foto: Nieuw LandHet publiek kan het verloop en de uitkomsten van de opgraving volgen. Op zaterdag 16 juni is er een speciale publieksdag waarbij de archeologen vertellen over de bevindingen tot dan toe. Ook houden de archeologiestudenten op de IFMAF Facebookpagina (Scheepsarcheologie-Flevoland) bij wat hun bevindingen zijn.





